Stopa egipska, grecka, rzymska – co mówi o nas kształt stóp?

Każdy człowiek ma inne stopy. Różnią się wielkością, kształtem, wyglądem paznokci. W zależności od długości i ułożenia palców wyróżniamy trzy rodzaje stóp – egipską, grecką i rzymską. Czy zastanawiałeś się, który typ posiadasz? Co może o tobie powiedzieć kształt twoich stóp? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Co ciekawe uważa się, że kształt naszych stóp może świadczyć o pewnych cechach osobowości. Oczywiście nie każdy zgodzi się z przymiotami przydzielonymi do danego kształtu stóp. Jest to bardzo ogólny podział. Warto podchodzić do tego z dystansem.

Stopa egipska

To najpopularniejszy rodzaj stóp. Występuje u 70% populacji na świecie. Najdłuższy jest w niej duży palec. Pozostałe znajdują się w linii prostej i są coraz krótsze. Stopa wydaje się długa i smukła. Posiadacze tego kształtu stopy mogą być narażeni na występowanie halluksów, czyli palców koślawych.

O czym świadczy ten kształt stóp?

Uważa się, że osoby mające stopy egipskie cechuje tajemniczość, impulsywność i zmienność nastrojów. Są towarzyskie i lubią podróżować.

Stopa grecka

Nazwa wywodzi się z Grecji, ponieważ tam kształt ten uważany był za przejaw inteligencji i arystokratycznego pochodzenia. Najdłuższy jest drugi palec. Z tego względu jest najbardziej narażony na urazy. Ten kształt stopy występuje u 20% społeczeństwa. Obuwie w tym przypadku powinno być odpowiednio dobrane i mieć długość dostosowaną do palca najdłuższego.

Osobowość posiadaczy stopy greckiej

Osoba posiadająca taki kształt stóp odznacza się dużą kreatywnością i pozytywnym nastawieniem do życia. Lubi motywować i zachęcać innych.

Stopa rzymska

Stopa ta zwana jest też kwadratową. Ten rodzaj stóp występuje u zaledwie 10% społeczeństwa. Są one bardziej masywne i odporne na obciążenia, ponieważ ciężar rozkłada się równomiernie.

Jaki jest właściciel stopy rzymskiej?

Posiadacze tych stóp są bardzo wnikliwi i często analizują swoje decyzje. Można na nich polegać. Są otwarci na świat i żądni przygód.

Z pewnością warto stwierdzić, jaki mamy rodzaj stóp. Każdy z typów z wyjątkiem stopy rzymskiej ma często towarzyszące dolegliwości. Mając taką wiedzę, możemy unikać tych problemów. Wiele osób nie poświęca swoim stopom należytej uwagi. Przypominają sobie o nich dopiero, gdy zaczyna się lato i chcą nałożyć odkryte buty. Warto jednak regularnie badać swoje stopy i zwracać uwagę na zmiany, jakie się na nich pojawiają.