Olejek rycynowy – jak stosować na stopy?

Jest łatwo dostępny w każdej aptece, kosztuje kilka złotych i znajduje się w małym niepozornym opakowaniu. Może zdziałać cuda. Stosowany jest w przeróżnych dziedzinach, od stóp do głów, a nawet doustnie. O czym mowa? To olejek rycynowy. Jakie ma właściwości i dlaczego warto się nim zainteresować, jeśli zależy nam na pielęgnacji swoich stóp?

Olejek rycynowy – właściwości

Olejek rycynowy od lat stosowany jest w kosmetyce i medycynie. Poprawia kondycję naszych włosów, paznokci, brwi i rzęs. Ma ciężką konsystencję, dlatego dobrze sprawdza się jako jeden ze składników maski. Bardzo dobrze oczyszcza twarz. Zmiękcza twardą skórę pięt, kolan i łokci. Jak stosować olejek rycynowy na stopy?

Zastosowanie na stopy

  • Wcieraj olejek rycynowy w stopy. Metoda ta świetnie sprawdzi się na zmęczone po lecie stopy. Produkt zmiękczy naskórek i przywróci skórze blask. Należy przygotować kilkunastominutową kąpiel w ciepłej wodzie. Następnie osuszyć stopy ręcznikiem i wetrzeć w nie kilka kropli olejku rycynowego. Na koniec zakładamy bawełniane skarpety i idziemy spać. Rano różnica będzie wyraźnie widoczna.
  • Okład z olejku rycynowego na stopy. Sposób ten również warto wypróbować w porze wieczornej, gdy nie planujemy wychodzić już z domu. Ulubiony krem do stóp łączymy z kilkoma kroplami olejku rycynowego. Po dokładnym oczyszczeniu, a najlepiej dłuższej kąpieli stóp nakładamy na nie grubą warstwę maski. Następnie owijamy je w folię i zakładamy bawełniane skarpetki. Możemy pozostawić tak stopy na całą noc, lecz jeśli poczujemy zbyt intensywne ciepło, po kilku godzinach zdejmijmy folię i skarpetki.
  • Peeling do ciała z olejkiem rycynowym. Zabieg można stosować na stopy lub przy delikatnym nacisku na całe ciało. Do przygotowania kosmetyku potrzebujemy 2 łyżki cukru i 1 łyżkę oleju rycynowego. Opcjonalnie możemy też użyć soku z cytryny albo płatków róż. Składniki dokładnie ze sobą mieszamy i pod prysznicem nakładamy na ciało lub stopy. Następnie zmywamy i nawilżamy skórę kremem.

Olejek rycynowy ma bardzo szerokie zastosowanie. Warto mieć go w swojej kosmetyczce. Świetnie sprawdza się na zmęczoną, wysuszoną skórę naszych stóp. Warto go regularnie stosować i łączyć z innymi produktami. Możemy na jego bazie niskim kosztem stworzyć niezwykle skutecznie domowe kosmetyki.