Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Obecnie większość kobiet i nie tylko stosuje depilację. Chcemy mieć gładkie nogi, pachy i bikini. To bardzo popularny zabieg kosmetyczny. Istnieje wiele metod depilacji. Który będzie idealny dla ciebie? Dowiedz się jakie efekty uzyskasz i co warto wiedzieć na ten temat.

Przede wszystkim musimy dobrać metodę usuwania owłosienia do rodzaju skóry i części ciała. Jeśli jest ona wrażliwa na przykład pod pachami albo na twarzy mogą niekiedy wyskakiwać krostki, zaczerwienienia i inne nieprzyjemne reakcje. Oto kilka przykładów.

Depilacja woskiem

Na czym polega?

Na skórę nakładany jest ciepły wosk. Następnie przykłada się specjalny pasek materiału i szybkim ruchem usuwa niechciane owłosienie. Zabieg można wykonywać samodzielnie w domu lub podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Efekty są długotrwałe, ponieważ włoski wyrywamy wraz z cebulkami.

Dla kogo?

Depilacja woskiem bywa bolesna, dlatego nie każdy się na nią decyduje. Nie jest to rozwiązanie, które można wykonać „na ostatnią chwilę”, gdyż zabieg zajmuje sporo czasu i może być niewygodny. Jednak osoby, które stosują go regularnie, zauważyły, że z czasem włoski rosną słabsze i są mniej widoczne, co jest niewątpliwie zaletą tej metody depilacji.

Depilacja pastą cukrową

Na czym polega?

Ta metoda depilacji stosowana jest od lat przez Arabki. Pastę można przygotować samodzielnie w domu, jednak jest to dość czasochłonne. Jej zaletą jest fakt, że nie przykleja się do skóry jak w przypadku wosku, a jedynie do włosów, co zmniejsza ból.

Dla kogo?

Pasta cukrowa idealnie sprawdzi się w przypadku osób o wrażliwej skórze i alergików.

Kremy do depilacji

Zabieg jest bezbolesny i banalnie prosty. Wystarczy równomiernie nałożyć na skórę krem, odczekać wyznaczony na opakowaniu czas i usunąć owłosienie za pomocą szpatułki. Metoda ta świetnie sprawdzi się w przypadku niewielkich, ale za to wrażliwych powierzchni ciała takich jak pachy czy bikini.

Depilator laserowy

Podczas tej metody wnikają w skórę wiązki lasera. Niszczone są cebulki włosów, dzięki czemu efekty są długotrwałe. Zabieg jest w pełni bezpieczny i profesjonalny. Można go wykonać w salonie kosmetycznym. W dłuższej perspektywie oszczędzamy również pieniądze.

Jak widać, nie ma idealnej metody depilacji, która sprawdzi się u każdego. Możemy stosować różne jej rodzaje w zależności od konkretnej partii ciała. Najlepsze będą te, które pozostawiają efekt na długo. Inni znów nie są w stanie znieść bólu i to on jest sprawą decydującą o wyborze rodzaju depilacji. Warto dobrze poznać swoją skórę i jej potrzeby, aby przekonać się, co będzie dobre dla nas.