Skuteczne domowe maski do stóp

Bez względu na to, czy sezon letni w pełni, czy też środek zimy powinniśmy dbać o nasze stopy. Są one naszą wizytówką, podobnie jak dłonie, a wiele osób je zaniedbuje i nie poświęca należytej uwagi. Masz suche, zmęczone, a może popękane pięty? Zastanawiasz się, jak domowymi sposobami możesz poprawić ich stan? Nic prostszego. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na domowe maski do stóp.

Dlaczego robić maski do stóp?

Maski mają bogatsze działanie niż kremy do stóp. Poza tym możesz je przygotować samodzielnie w domu. Dzięki nim zafundujesz sobie domowe Spa, co pozwoli ci się odprężyć i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Jeśli nie znasz poniższych propozycji, koniecznie je wypróbuj.

Maski dzielimy ze względu na działanie, jakie mają zagwarantować. Oto kilka przykładów i sposobów wykonania.

Maska na suche stopy

Potrzebujesz oliwy z oliwek i bawełnianych skarpetek. Maskę najlepiej nakładać tuż przed spaniem. Obficie posmaruj stopy i paznokcie oliwą. Dokładnie wmasuj ją w skórę. Nadmiar możesz wytrzeć ręcznikiem papierowym. Następnie załóż skarpetki i pozostaw tak stopy przez całą noc.

Maska na pękające pięty

Na tę dolegliwość świetnie sprawdzą się zmielone płatk. 5 łyżek płatków łączymy z oliwą aż do uzyskania konsystencji pasty. Nie może być zbyt wodnista, dlatego warto dodawać ją stopniowo. Nakładamy maskę na stopy i pozostawiamy na 30 minut. Czynność należy powtórzyć co kilka dni, aż do uzyskania pożądanych efektów.

Maska złuszczająco-nawilżająca

Potrzebujesz:

  • 1 jajko,
  • 1 szklankę śmietany,
  • ½ szklanki soku z cytryny.

Składniki łączymy w miseczce i nakładamy na stopy. Po 15-20 minutach zmywamy. Na koniec smarujemy stopy kremem nawilżającym i  tak pozostawiamy najlepiej na całą noc.

Jak zachować efekty na dłużej?

Trudno oczekiwać spektakularnych efektów po jednym zabiegu. Z pewnością będzie widoczna różnica, ale aby rezultaty były zauważalne przez dłuższy czas, warto stosować te maski regularnie. Domowe sposoby pielęgnacji stóp są skuteczne, niekiedy nawet bardziej od drogeryjnych kosmetyków.

Wiele osób przypomina sobie o stopach tuż przed nadejściem lata. Wpadają wtedy w panikę i zaczynają szukać szybkich sposobów na gładkie pięty. Nic nie sprawdzi się lepiej od regularnej pielęgnacji przez cały rok. Stopy odwdzięczą się pięknym, gładkim wyglądem i nie będziemy się już nigdy wstydzili ich pokazywać. Koniecznie wypróbuj powyższe sposoby na domowe maski.