Plusy i minusy elektronicznego pilnika do stóp

Usuwanie martwego naskórka jest niewątpliwie niezbędnym etapem pielęgnacji skóry stóp. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują elektroniczne pilniki. Czym górują one nad tarką czy pumeksem? Jakie są wady i zalety takiej metody złuszczania?

Jak działa elektroniczny pilnik do stóp?

Elektroniczny pilnik do stóp to proste w użyciu urządzenie umożliwiające szybkie usunięcie nagromadzonego, martwego naskórka i tym samym przywrócenie piętom miękkości i gładkości. Sprzęt działa na baterie lub jest ładowane za pomocą ładowarki. Istnieją modele, które przeznaczone są do użytkowania na sucho lub pod prysznicem. Pilnik posiada nasadki, niektóre z nich można stosować również na kolana i łokcie.

Elektroniczny pilnik – dla kogo?

Urządzenie z pewnością przypadnie do gustu tym, którym zawsze brakuje czasu na codzienną pielęgnację stóp. Usuwanie naskórka trwa kilka minut i przypomina przyjemny masaż. Zabieg wykonywany regularnie z pewnością przyniesie pożądane efekty. Być może jesteś fanem nowoczesnych gadżetów? W takiej sytuacji również warto sprawdzić działanie takiego pilnika.                                            

Elektroniczny pilnik – na co zwrócić uwagę?

Zwróć uwagę na to, czy sprzęt ma dwa poziomy regulacji prędkości głowicy. Umożliwia to dostosowanie tempa pracy do wrażliwości swojej skóry. Ponadto elektroniczny pilnik powinien być dobrze wyprofilowany, aby dobrze leżał w dłoni. Zwróć też uwagę czy urządzenie wyposażone jest w pojemnik zbierający martwy naskórek. Umożliwi to schludną, higieniczną pracę.

Zalety elektronicznego pilnika

  • Szybkość obsługi w stosunku do mechanicznego złuszczania,
  • Zabieg jest bezbolesny.
  • Można pielęgnować stopy na sucho i mokro.
  • Urządzenie ma poręczny kształt i przyjemnie się nim pracuje.
  • To idealny sposób na usunięcie twardej skóry.
  • Zabieg wspomaga działanie kremu nawilżającego.

Wady elektronicznego pilnika

  • Czynność należy wykonywać regularnie. Po pierwszym użyciu efekt może być delikatny.
  • Cena, pilnik elektroniczny może być dla kogoś sporym wydatkiem.
  • Złuszczanie jest delikatne, w przypadku grubego naskórka może nie wystarczyć.

Czy elektroniczny pilnik do stóp to dla ciebie must have, czy możesz się bez niego obejść? Musisz zdecydować sam. Oczywiście jak przy każdym zabiegu musi być on stosowany systematycznie. Z pewnością jednak warto zainteresować się tym gadżetem.