Jakie akcesoria do stóp warto znać?

Jeśli dbasz o stopy samodzielnie w domu, z pewnością znane są ci niektóre akcesoria do pielęgnacji stóp. Być może jednak spacerując po drogerii, obserwujesz takie, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Dziś omówimy te, które warto przetestować lub nawet na stałe włączyć do swojego planu pielęgnacyjnego.

Akcesoria do pielęgnacji stóp można podzielić na te, które mają za zadanie usuwać martwy naskórek, takie, które zapewniają relaks i odprężenie oraz przeznaczone do walki z pęcherzami i odciskami.

Separator do pedicure

Ma za zadanie oddzielać od siebie palce stóp podczas wykonywania pedicure. Najlepiej wybrać taki, który będzie dobrze wyprofilowany.

Ścinak do skóry pięt

Za jego pomocą możemy łatwo usunąć nagromadzony martwy naskórek.

Tarka do pięt

W zależności od rodzaju tarki można ją używać na sucho lub mokro pod prysznicem.

Szczoteczka do paznokci

Szczoteczka umożliwia dokładne wyczyszczenie paznokci. Dzięki wygodnej, dopasowanej rączce jest komfortowa podczas trzymania i użytkowania. Można ją stosować zarówno do paznokci u stóp, jak i rąk.

Pilnik elektryczny

Wyposażony jest w wymienne głowice, które ścierają i usuwają martwy naskórek. Urządzenie jest bardzo wydajne i łatwe w użytkowaniu. Zabieg należy przeprowadzać regularnie. Jest to delikatniejsze złuszczanie niż w przypadku stosowania tarki czy pumeksu.

Wodny masażer do stóp

Urządzenie zapewnia odprężenie i relaks w domowym zaciszu. Możemy samodzielnie zmieniać temperaturę i ustawiać różne programy. Sprzęt idealny dla miłośników domowego SPA!

Frezarka do pięt

Kolejny sposób na pozbycie się niepotrzebnego, martwego naskórka. Urządzenie posiada nasadki, które możemy wymieniać w zależności od potrzeb naszej skóry. Zabieg pod względem skuteczności przypomina wizytę w salonie kosmetycznym.

Silikonowe nakładki

Można za ich pomocą zabezpieczyć skórę stóp przed otarciami. Szczególnie narażone na to są palce i pięty. Warto nie czekać do ostatniej chwili, gdy odciski zaczną się już pojawiać, ale przykleić je już znacznie wcześniej. Nakładki sprawiają też, że stopa w bucie się nie przemieszcza, co przyczynia się do większego komfortu w ciągu dnia.

Akcesoria do stóp bardzo ułatwiają codzienną pielęgnację, pomagają też przełamać rutynę i sprawić, że dbanie o stopy będzie przyjemniejsze. Jedynie regularne ich stosowanie może przynieść pożądane efekty.