Akcesoria przydatne do pielęgnacji stóp

O skórę stóp należy dbać codziennie. Pielęgnacja może być bardzo prosta, jeśli nie zaniedbamy stóp. Zobacz, jakie gadżety znacznie ułatwiają kosmetykę jednej z najważniejszych partii ciała!

 

Gadżety do usuwania zrogowaciałego naskórka

Największym problemem stóp jest ich podatność na tworzenie się warstwy zrogowaciałego naskórka. Stopy są narażone na nieustanny nacisk, dlatego skóra, zwłaszcza na piętach i podeszwie, staje się wysuszona i twarda. Warto więc profilaktycznie, czyli 1-2 razy w tygodniu stosować łagodny peeling złuszczający.

Jeśli na stopach utworzyły się zgrubienia, należy łagodnie usunąć suchą warstwę. Przydatne okazują się akcesoria takie jak np.:

  • Pumeks kosmetyczny – decydując się na usuwanie martwego naskórka pumeksem należy pamiętać o jego częstej wymianie na nowy. W pumeksie gromadzą się martwe komórki skóry wraz z zanieczyszczeniami, przez co jest to przyrząd, w którym mogą rozwijać się drobnoustroje.
  • Tarka – urządzenia tego typu pod względem higieny są bardziej zalecane, niż pumeks. Tarki zwykle wykonane są z metalu lub warstwy przypominającej papier ścierny. Tarki o mniejszej porowatości doskonale sprawdzają się do wygładzania skóry, natomiast te o grubszej strukturze przeznaczone są do usuwania twardych zgrubień.
  • Pilnik elektryczny – jest to urządzenie zasilane zwykle bateriami. Dzięki niemu znacznie szybciej usuniemy suchy naskórek.
  • Ścinak do pięt – urządzenie przeznaczone jest do usuwania zrogowaceń za pomocą umieszczonej żyletki. Należy zachować szczególną ostrożność decydując się na stosowanie ścinaka, ponieważ zbyt intensywna ingerencja może powodować zranienia na stopie.

 

Akcesoria do relaksu i nakładania masek

W domowej kosmetyczce osób, które chcą zadbać o swoje stopy nie powinno zabraknąć również gadżetów ułatwiających nakładanie ulubionych kosmetyków. Warto pamiętać, że skóra po usuwaniu naskórka powinna być odpowiednio nawilżana. Po usuwaniu zrogowaceń należy więc założyć na stopy maskę nawilżająco-regenerującą. Warto więc zaopatrzyć się w gadżety takie jak:

  • miseczka do mieszania kosmetyków,
  • pędzel do nakładania masek,
  • bawełniane skarpety.

Doskonałym sposobem na odprężenie stóp są kąpiele i masaże. Mają zbawienny wpływ nie tylko dla naszego samopoczucia, ale wpływają także korzystnie na kondycję skóry. Dla poprawy krążenia i wzmocnienia skóry warto skorzystać z jednego z poniższych gadżetów:

  • roller masujący do stóp,
  • masażer wodny,
  • masażer drewniany.