Jakie zabiegi na stopy warto poznać?

Stopy wymagają dużo uwagi, a są najczęściej zaniedbywaną częścią ciała. Jakie zabiegi warto znać? Niektóre z nich możemy wykonać samodzielnie w domu, a inne podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Są takie, które powinniśmy stosować regularnie, ale też te, które mogą być dla nas czymś specjalnym raz na jakiś czas.

Peeling

Celem zabiegu jest zmiękczenie i usunięcie martwego naskórka. Jest wstępem do dalszej pielęgnacji i powinien być stosowany regularnie. W zależności od potrzeb i upodobań istnieje wiele metod złuszczania. Peeling możemy przygotować w domu na bazie kawy, cukru czy soli.

Kąpiel zasadowa

Zabieg niezwykle pielęgnuje skórę, zmiękcza ją i wygładza. Jest stosowany przy pedicurze medycznym. Dobrze radzi sobie nawet z bardzo grubym naskórkiem. Ponadto odkwasza organizm i pobudza skórę do samo natłuszczania. Nie ma przeciwwskazań co do częstotliwości takich kąpieli. Można je stosować tak często, jak tylko chcemy.

Pedicure z kwasami

Kwasy działają upiększająco i leczniczo. Często nakładane są przy użyciu specjalnych plastrów. Zabieg może być stosowany sporadycznie. Efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Skóra jest gładka i miękka.

Pedicure z lakierem hybrydowym

Hybryda na stopach to bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego jest bardzo popularne w okresie letnim. Lakier utrzymuje się na paznokciach 2-3 tygodni. Warto przed przystąpieniem do malowania upewnić się, że nie mamy alergii na któryś składnik lakieru hybrydowego. Bardzo ważne jest też umiejętne zdejmowanie hybrydy, ponieważ przy braku umiejętności możemy uszkodzić paznokieć. Zabieg możemy stosować w domu, jak i u kosmetyczki.

Pedicure Spa

Sprawia, że skóra jest idealnie odżywiona, nawilżona i zrelaksowana. Zabieg składa się z kąpieli, delikatnego peelingu i nałożenia głęboko nawilżającej maski odżywczej.

Regeneracyjny zabieg parafinowy na stopy

Składa się z kąpieli i usunięcia martwego naskórka poprzez peeling. Następnie na stopy nakładana jest parafina, która zapewnia zatrzymanie ciepła i lepsze wchłanianie substancji odżywczych. Dodatkowo poprawia krążenie. Zabieg parafinowy możemy wykonać w domu lub w gabinecie kosmetycznym.

Pedicure żelowy

Osoby z łamliwą płytką paznokcia często wybierają żel. Zaletą tego zabiegu jest długotrwały efekt, który utrzymuje się do 6 tygodni.

To tylko przykłady pielęgnacji naszych stóp. Warto choć raz na jakiś czas skorzystać z profesjonalnej usługi, która urozmaici naszą codzienną rutynę. O stopy powinno się dbać codziennie. To na nich opiera się całe ciało, dlatego są dla nas bardzo ważne.