Zacznij przeznaczać 15 minut dziennie dla swoich stóp

Wielu osobom pielęgnacja stóp kojarzy się z mozolnym, czasochłonnym wysiłkiem. Prawda jest jednak taka, że możesz cieszyć się idealnie gładkimi stopami, poświęcając im jedynie 15 minut każdego dnia. Najważniejsza jest systematyczność. Musisz pamiętać o trzech najważniejszych zasadach. Jakich? Już podpowiadamy.

  1. Kąpiel,
  2. Złuszczenie naskórka,
  3. Nawilżenie.

Wszystkie artykuły i poradniki na temat pielęgnacji stóp sprowadzają się do wyżej wymienionych czynników. Cały zabieg potrwa 15 minut. Jeśli wejdzie ci w nawyk, nie będziesz obawiać się spontanicznego wyjścia na basen czy też saunę. O każdej porze roku możesz pokazać światu swoje stopy i wiesz, że są w dobrym stanie. Zastanówmy się teraz nad każdym z powyższych etapów.

Jak przygotować kąpiel?

Wystarczy miska z ciepłą wodą (zalecana temperatura to 30-40 stopni), ulubione kosmetyki do stóp i ręcznik. Kąpiel powinna trwać 10 minut. Zbyt długie moczenie stóp sprawia, że skóra staje się zbyt miękka i trudniej ją później pielęgnować. Następnie dokładnie osuszamy stopy ręcznikiem.

Szybkie złuszczenie naskórka

Jeśli zależy nam na czasie, dobrze sprawdzą się wszelkie pilniki i tarki do stóp. Skuteczny będzie również peeling z ziarenkami pumeksu. Z pewnością to łagodniejsze rozwiązanie od samego pumeksu, który przy codziennej pielęgnacji może okazać się zbyt intensywny. Złuszczanie lepiej przeprowadzać częściej, a delikatniej. W zależności od tego, jaką metodę wybierzemy, warto zwrócić uwagę czy powinna być stosowana na sucho, czy mokro.

Nawilżenie stóp

Po kąpieli i usunięciu martwego naskórka przychodzi czas na nawilżenie. Skóra jest wtedy wysuszona i przygotowana na przyjęcie kremu. Wybierzmy ten o bogatym składzie. Dobrym rozwiązaniem będą też maski. Cena kremów nie zawsze idzie w parze ze skutecznością, dlatego przede wszystkim zwracajmy uwagę na składniki. Szukajmy takich jak:

  • Mocznik,
  • Gliceryna,
  • Sok z aloesu,
  • Olejki.

Idealna pora na pielęgnację

Kąpiel i zabiegi pielęgnacyjne najlepiej wykonywać tuż przed snem. Jesteśmy wtedy odprężeni i zrelaksowani. Jeśli moczymy stopy w gorącej wodzie, nie powinniśmy później wychodzić z domu, gdyż może to grozić odmrożeniem. Po nałożeniu kremu załóżmy bawełniane skarpetki. Ciepło wzmocni działanie kremu.

Najważniejszą zasadą w pielęgnacji stóp jest systematyczność. To nie jest trudne, wystarczy 15 minut dziennie. Wprowadź powyższe rady, a z pewnością zauważysz różnicę.