Domowa maseczka migdałowa złuszczająca naskórek ze stóp

Istnieje wiele sposobów na złuszczanie suchego naskórka ze stóp. Poza szeregiem gotowych preparatów możemy skorzystać z metod naturalnych. Domowa maseczka złuszczając z migdałów i płatków owsianych śmiało może zastąpić drogie kosmetyki. Sprawdź, jak wykonać taką maseczką!

 

Jak stosować domowe maseczki złuszczające do stóp?  

Stopień złuszczania naskórka należy dostosować do stanu naszych stóp. Bardzo gruba warstwa zrogowaceń wymaga zastosowania intensywnie działającej maski. Natomiast w celach profilaktycznych, gdy chcemy jedynie wygładzić stopy, wystarczające okazują się maseczki łagodnie zmiękczające naskórek.

W domowych warunkach możemy przygotować maski złuszczające, jak również naturalny odpowiednik skarpetek złuszczających. W zależności od potrzeb domowe maski nakładamy na 20-30 minut lub nawet pozostawiamy je na stopach przez całą noc. Bez względu na rodzaj maski warto pamiętać, że stopy należy wcześniej dokładnie umyć i osuszyć.

 

Wpływ migdałów na skórę stóp

Jednym z domowych sposobów na poprawę kondycji skóry jest mieszanka zawierająca w składzie migdały. Orzechy te są cennym źródłem m.in. witaminy E, określanej jako źródło młodości. Ten silny antyoksydant sprawia, że migdały okazują się być bardzo cennym, naturalnym kosmetykiem. Ponadto, migdały zawierają witaminy z grupy B, witaminę, a także kwasy AHA.

To właśnie kwas pozyskiwany ze słodkich migdałów znalazł szczególne zastosowanie w kosmetyce. Kwas migdałowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz zmiękczające naskórek. Preparaty z jego zawartością wygładzają skórę, zamykają pory i eliminują niedoskonałości. Natomiast działanie złuszczające migdałów jest na tyle skuteczne, by usunąć martwy naskórek, ale również łagodne, dzięki czemu maseczki migdałowe nie wywołują podrażnień.

 

Przepis na migdałową maskę złuszczającą do stóp

Do przygotowania maseczki migdałowej potrzebne są:

  • garść migdałów,
  • garść płatków owsianych,
  • 4 łyżki jogurty naturalnego,
  • 2 łyżki miodu,
  • blender lub mikser,
  • miseczka,
  • bawełniane skarpetki,
  • folia spożywcza.

Migdały i płatki owsiane należy dokładnie rozdrobnić. Kolejno dodajemy płynne składniki i wyrabiamy jednolitą masę. Maseczkę złuszczającą nakładamy na umyte i osuszone stopy, owijamy folią spożywczą. Na folię zakładamy czyste skarpety i pozostawiamy maseczkę na ok. godzinę. Po tym czasie spłukujemy mieszankę letnią wodą i wcieramy krem nawilżający.