Jak dbać o stopy, jeśli nie masz zbyt wiele czasu?

Aby stopy były piękne i zadbane nie musimy poświęcać godzin na czasochłonne, skomplikowane zabiegi. Liczy się regularna, codzienna pielęgnacja. Możesz zadbać o nie, mając niewiele czasu. To istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Ale jak zadbać o stopy mając niewiele czasu? Już podpowiadamy.

Pewne czynności wykonujemy automatycznie. Być może po przebudzeniu pijemy wodę z cytryną lub kawę, która stawia nas na nogi. Nie zastanawiamy się nad tym, jest to nasze przyzwyczajenie. Wprowadzenie nowego zwyczaju może zająć trochę czasu, ale po miesiącu wejdzie nam w nawyk. Pielęgnacja stóp może trwać 10-15 minut dziennie. Wystarczy pamiętać o poniższych czynnikach.

Kąpiel

Potrzebna będzie specjalna wanienka lub miska z ciepłą wodą. Możemy dodać mydło, ulubiony płyn do kąpieli czy też wybrany olejek. Moczymy stopy przed 10 minut. Kąpiel zmiękczy martwy naskórek, co ułatwia później jego usunięcie. Poza tym poprawia ukrwienie i pobudza krążenie, a także doskonale relaksuje.

Wygładzenie skóry

Kolejnym krokiem, który nie zajmuje dużo czasu, jest złuszczenie naskórka i tym samym wygładzenie naszej skóry. Pomocne będą wszelkie peelingi, tarki oraz pilniki do stóp. Im mocniejsze złuszczenie, tym rzadziej zabieg powinien być wykonywany. Zaleca się jednak regularnie stosować delikatny peeling.

Nawilżenie

Ostatnim niezbędnym etapem pielęgnacji jest nawilżenie. Nakładamy grubą warstwę kremu na nasze stopy i zakładamy bawełniane skarpetki. Ciepło sprawi, że kosmetyk lepiej się wchłonie.

Pielęgnacja paznokci

Jeśli mamy mało czasu malowanie paznokci możemy pozostawić na inny dzień. O wiele lepiej rozłożyć sobie zabiegi pielęgnacyjne na cały tydzień. Pedicure wymaga trochę cierpliwości, dlatego lepiej nie robić tego w pośpiechu. Estetycznie wyglądają też niepomalowane paznokcie, muszą być jednak czyste i równo przycięte.

Obserwacja

Osoby zapracowane nie mają czasu na dokładną obserwację swojej skóry. To błąd. Dzięki poświęceniu chwili na przyjrzenie się stopom możemy stwierdzić jakiego zabiegu one potrzebują. Być może będziemy mogli pominąć jakiś etap pielęgnacji i zaoszczędzić kilka minut.

Możesz cieszyć się zdrowymi, zadbanymi stopami mając niewiele czasu. Pielęgnacja zajmie ci kilkanaście minut. Jeśli będziesz to robić regularnie, zabieg nie będzie uciążliwy i czasochłonny. Pamiętaj, że stopy są twoją wizytówką.