Domowe SPA dla stóp

Aby prawidłowo zadbać o swoje stopy nie musisz umawiać się na wizytę w salonie kosmetycznym. Wystarczy kilka kroków do stworzenia Spa w domowym zaciszu. Najważniejsza jest systematyczność. Zabieg należy powtarzać co 1-2 tygodnie, aby stopy zawsze były w świetnej formie. Trzeba przyznać, że im się to należy. W końcu dźwigają całe nasze ciało w ciągu dnia. Czytaj dalej, a dowiesz się jak zapewnić sobie i swoim stopom przyjemny relaks w domu.

  1. Włącz relaksacyjną muzykę

Choć nie ma to bezpośredniego wpływu na cały zabieg, muzyka niesamowicie odpręża i pobudza do działania. Wybierz ulubione, relaksacyjne piosenki i spraw, by cały proces pielęgnacyjny był odpoczynkiem. Zapal też świeczki zapachowe.

  1. Kąpiel stóp

Zacznij pielęgnację od dokładnego oczyszczenia stóp. Za pomocą zmywacza usuń stary lakier do paznokci. Przygotuj miskę z ciepłą wodą, solą i opcjonalnie ulubionym olejkiem (np. kokosowym). Kąpiel powinna trwać 15-20 minut. W razie potrzeby możemy dolewać ciepłej wody.

  1. Usunięcie martwego naskórka

Kiedy skóra jest już zmiękczona to idealny czas na peeling. Wygładzi on skórę i poprawi krążenie. Jak usunąć nagromadzony martwy naskórek? Jest kilka sposobów.

  • Tarka do stóp lub pumeks. To bardzo intensywne złuszczanie. Należy je wykonywać bardzo umiejętnie.
  • Możemy samodzielnie przygotować peeling za pomocą dostępnych w domu produktów takich jak fusy po kawie, cukier, sól. Dodając wybrany olejek, uzyskamy odpowiednią konsystencję. Maskę wcieramy delikatnie okrężnymi ruchami w stopy. Intensywność tego peelingu zależy od naszej siły nacisku.
  1. Pedicure zwykłym lakierem lub hybrydowym.

Nakładamy kolejno odżywkę lub bazę, dwie warstwy wybranego lakieru i top coat. W przypadku zwykłego lakieru musimy odczekać do całkowitego wyschnięcia. Dopiero wtedy możemy nakładać kolejne warstwy.

  1. Nawilżanie skóry

Ostatnim etapem pielęgnacji jest głębokie nawilżenie skóry. Nakładamy grubą warstwę kremu z mocznikiem i zakładamy bawełniane skarpetki.

Nasze stopy zasługują na takie domowe SPA. Jak widać, nie jest to nic trudnego. Cały proces jest tani i przyjemny. Wymaga jedynie trochę chęci i przygotowania. Możemy wykorzystać produkty, które mamy już w domu. Najlepiej robić taki zabieg pielęgnacyjny wieczorem, gdy nie wychodzimy już z domu. Po kąpieli stopy są delikatne i lepiej nie wystawiać ich na działanie niskich temperatur. Skóra stóp z pewnością odwdzięczy się pięknym wyglądem na długi czas.