Jak działają skarpetki złuszczające i czy warto je stosować?

Skarpetki złuszczające to wspaniały sposób na piękne stopy.  Metoda ta cieszy się ogromnym powodzeniem z wielu powodów. Czy warto ją stosować i jak to robić? Zaraz dowiesz się wszystkiego, co powinieneś na ten temat wiedzieć.

Zalety skarpetek złuszczających

Największą zaletą produktu jest zdecydowanie wygoda. Maska to profesjonalny zabieg dla naszych stóp, który można wykonać w domowym zaciszu. Skarpetki są gotowe do użycia, wystarczy założyć je na stopy. W międzyczasie można oglądać telewizję lub pracować przy komputerze. Skarpetki świetnie sprawdzają się w przypadku zabieganych osób, którym trudno znaleźć czas na usługi pielęgnacyjne.  Dodatkowo większość z nich zapewnia przyjemne uczucie chłodzenia, które sprawia, że zabieg jest relaksujący jak pobyt w SPA. Podczas mechanicznego usuwania naskórka istnieje ryzyko uszkodzenia skóry. Skarpetki są w pełni bezpieczne.

Jak stosować skarpetki złuszczające?

  1. Stopy należy umyć i osuszyć ręcznikiem.
  2. Opakowanie przeciąć.
  3. Włożyć stopę.
  4. Założyć skarpety bawełniane.
  5. Odczekać zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Zwykle jest to 60-90 minut. W tym czasie najlepiej siedzieć lub leżeć, ponieważ chodzenie może nie być komfortowe.
  6. Usunąć produkt używając ciepłej wody.
  7. Efekt można zauważyć po upływie 14 dni. W tym czasie następuje intensywne złuszczanie martwego naskórka.

Jak działają skarpetki złuszczające?

Złuszczająca maska zawiera aktywne kwasy roślinne, takie jak salicylowy, glikolowy i mlekowy. Mają działanie keratoliczne.  W bezpieczny sposób usuwają martwy naskórek z całej powierzchni stopy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Skarpetki najlepiej stosować w okresie zimowym, ponieważ w lecie złuszczanie może uniemożliwiać noszenie odkrytych butów. W trakcie zabiegu nie należy używać pumeksu, tarki czy innych środków do usuwania odcisków, ponieważ może to tylko podrażnić skórę.

Jak widać, skarpetki złuszczające są bardzo prostym zabiegiem, który możemy wykonać niskim kosztem we własnym domu. Są łatwo dostępne w drogeriach i aptekach. Zdecydowanie warto spróbować, szczególnie teraz w okresie zimowym!