Jak zadbać o stopy zimą?

Latem każdy wie, że stopy muszą się prezentować jak najlepiej. Codziennie wystawiane są na widok publiczny i to składnia nas do większej troski o nie. Dlaczego warto dbać o dobrą pielęgnację stóp również w okresie zimowym?

Jedynie regularne zabiegi mogą przynieść pożądane efekty. Wyobraź sobie, że czyścisz zęby jedynie przed ważnym wyjściem. W jakim będą one stanie? No właśnie. Tak samo jest ze stopami.

Zimowa pielęgnacja stóp

Raz w tygodniu warto poświęcić chwilę na kąpiel zmiękczającą dla stóp. Można dodać do niej olej kokosowy, sól do kąpieli lub olejki nawilżające. Woda powinna być ciepła. Stopy należy moczyć przez kilkanaście minut.

Kolejny krok to usunięcie martwego naskórka. W tym celu należy wykonać peeling lub delikatnie stosować tarkę bądź też pumeks. Najbezpieczniejsza jest tarka z papierem ścierającym. Nie należy stosować zabiegu częściej niż raz w tygodniu, ponieważ zbyt intensywne ścieranie naskórka powoduje mocniejszym jego narastaniem.

Następnym krokiem jest nawilżenie i odżywienie skóry. Czynność tę należy wykonywać codziennie, najlepiej przed spaniem. W przypadku pięt ze szczególną skłonnością do rogowacenia warto sięgnąć po krem zmiękczający.

Nadmierna potliwość stóp

Zimą wiele osób skarży się na nadmierną potliwość stóp. Często przyczyną może być źle dobrane obuwie. Rozwiązaniem może być zakup sprayu do butów lub dezodorantu. Gdy spędzamy wiele godzin w pracy, warto zmieniać obuwie na lżejsze.

Przemrożenia stóp

W okresie zimowym łatwo o przemrożenia stóp, które nie służą ich zdrowiu. Jednak kiedy już do tego dojdzie, pod żadnym pozorem nie można wkładać stopy do gorącej wody. Najpierw powinny wrócić do poprzedniej temperatury bez kąpieli. Następnie moczymy stopy w ciepłej wodzie i stopniowo zwiększamy temperaturę. Po takim zabiegu nie można wychodzić na dwór, gdyż cały trud pójdzie na marne.

Dbajmy o nasze stopy nie tylko latem, ale również w okresie zimowym. Róbmy to dla siebie nie tylko wtedy, gdy widzą nas inni. Regularna pielęgnacja przynosi wspaniałe efekty!