Skuteczne sposoby na domowy peeling stóp

Większość osób dba o swoje stopy samodzielnie w domu. Co ciekawe, mogą uzyskać równie satysfakcjonujący efekt, jak po zabiegach w salonach kosmetycznych. Najważniejsza jest systematyczność i znajomość podstawowych potrzeb naszych stóp. Złuszczanie to niewątpliwie jeden z najważniejszych kroków do gładkiej skóry. Czytaj dalej, a poznasz skuteczne sposoby na domowy peeling stóp.

  1. Peeling z użyciem soli morskiej

Potrzebujesz:

-1/2 szklanki soli morskiej,

-1/2 szklanki śmietany,

-kilka kropli olejku zapachowego.

Składniki należy połączyć w miseczce i wmasować w stopy. Jest gruboziarnisty i nie powinien być stosowany zbyt często, ponieważ może podrażniać wrażliwą skórę.

  1. Peeling cukrowy

Potrzebujesz:

-1 łyżka cukru,

-1 łyżeczka cynamonu,

-2 łyżki miodu.

Składniki mieszamy. Uzyskaną masę nakładamy na stopy. Masujemy okrężnymi ruchami. Zmywamy ciepłą wodą.

  1. Makowy peeling

Potrzebujesz:

-1/3 szklanki maku,

-1 łyżka mąki ziemniaczanej,

-2 łyżki oliwy z oliwek,

-1 łyżka cukru,

-2 łyżki soku z cytryny.

  1. Kawowy peeling stóp

Składniki:

-2 łyżki zmielonej kawy,

-1 łyżka oliwy,

-1 łyżeczka soku z cytryny.

Kawa stanowi doskonały składnik peelingów. Mocno zdziera martwy naskórek. Zabieg musi być przeprowadzony w sposób delikatny. Peeling należy nakładać na mokre stopy po kąpieli, najlepiej tuż przed spaniem.

  1. Orzechowy peeling do stóp

Składniki:

-1 łyżka euceryny,

-3 łyżeczki zmielonych łupinek orzechów włoskich.

Przygotowanie:

Łupiny powinny być dokładnie zmielone. Następnie dodaj eucerynę i całość wymieszaj.

Nie należy stosować peelingów domowych, jeżeli mamy zadrapania, otwarte rany lub podrażnienia. Warto także ustalić, czy nie występuje u nas alergia na któryś składnik maski. Po zakończonym zabiegu należy obficie posmarować skórę kremem nawilżającym i założyć grube skarpety, ponieważ ciepło wzmaga działanie dobroczynnych składników. Nie każdy peeling sprawdzi się u wszystkich. Należy dostosować skład i siłę nacisku do swojej wrażliwości skóry oraz obserwować jak ona reaguje.

Zdecydowanie warto wykonywać domowy peeling stóp. Na plus przemawia nie tylko cena, ale również świadomość wykorzystania produktów, które już mamy w domu.