Naturalne metody wzmacniające kruche paznokcie u stóp

Dbając o stopy warto pamiętać nie tylko o skórze, ale także o paznokciach. Żaden lakier nie będzie wyglądał estetycznie, jeśli paznokcie będą kruche i nierówne. W pierwszej kolejności należy więc zadbać o wzmocnienie paznokci, w czym doskonale pomagają domowe sposoby!

 

Domowe sposoby na kruche paznokcie – kąpiele z olejkami

Kruche i osłabione paznokcie u stóp wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Niestety, nie istnieją środki, które po jednym zastosowaniu wzmocnią płytkę. Do odbudowania zniszczonych paznokci potrzebny jest czas. Co więcej, paznokcie u stóp rosną znacznie wolniej niż paznokcie rąk, dlatego przeprowadzając domowe zabiegi należy wykazać się cierpliwością i systematycznym działaniem.

Osłabione paznokcie warto moczyć w kąpieli z dodatkiem produktów, które posiadają właściwości regenerujące płytkę. Jednych z wartościowych składników idealnych do kąpieli jest siemię lniane. 2-3 łyżki siemienia należy zalać gorącą wodą i odstawić do zaparzenia. Do siemienia można dodać kilka kropli olejku rycynowego. W ciepłym naparze moczymy stopy przez ok. 20 minut.

Olejek rycynowy można dodawać również do kąpieli w połączeniu z oliwą z oliwek, która również wzmacnia paznokcie. Zabieg najlepiej wykonywać na ciepło. Oliwę warto lekko podgrzać, dodać kilka kropli olejku rycynowego, kilka kropli olejku herbacianego oraz 1 łyżkę soku z cytryny. Stopy moczymy w takiej kąpieli przez ok. 15-20 minut.

 

Domowe odżywki do paznokci

Jednym ze sposobów na wzmocnienie łamliwych paznokci jest wcieranie w nie olejków. Doskonale sprawdza się olejek rycynowy, który wykazuje właściwości wzmacniające płytkę paznokcia. Kilka kropli należy wcierać bezpośrednio w paznokcie oraz skórki wokół nich. Czynność warto powtarzać przynajmniej dwa razy dziennie.

Kruche paznokcie warto pocierać także olejkiem herbacianym lub połączeniem oliwy z rozgniecionym czosnkiem. Jako naturalne remedium na osłabioną płytkę paznokcia można stosować również aloes. Doskonale, jeśli posiadamy roślinę w domu. Wówczas wystarczy przeciąć kawałek liścia i pocierać nim paznokcie.