Jak często wykonywać poszczególne zabiegi na stopy?

Pedicure, peeling, kąpiel, masaże stóp – jak często powinniśmy wykonywać te zabiegi? Okazuje się, że przesadna pielęgnacja może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Jak się w tym nie pogubić? Dziś podpowiadamy.

Co za dużo to niezdrowo!

Jeśli przywiązujesz dużą wagę do wyglądu swojego ciała, nie jesteś wyjątkiem. Coraz więcej osób dba o stopy nie tylko samodzielnie w domu, ale chętnie wybiera się też na profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych. Łatwo jednak popaść w drugą skrajność i poświęcać tym czynnościom zbyt wiele czasu. Okazuje się, że zbyt częste stosowanie mocnych peelingów może powodować intensywne narastanie martwego naskórka, co pogorszy stan naszych stóp. Umiar jest ważny we wszystkim. Skąd wiedzieć, kiedy wykonać dany zabieg?

Pedicure

Wszystko zależy od metody pedicure, którą wybierzemy. Lakier hybrydowy, czy żelowy utrzymuje się zazwyczaj na paznokciach najdłużej. Zabieg musimy powtórzyć dopiero wtedy, gdy odrost zaczyna nam już przeszkadzać i wygląda nieestetycznie. Z reguły efekt utrzymuje się około miesiąca.

Peeling

Złuszczanie powinno odbywać się minimum raz w tygodniu. Ważna jest obserwacja i dobre rozpoznanie potrzeb skóry. Lepiej częściej stosować delikatne peelingi niż raz na dłuższy czas intensywnie ścierać naskórek. Dobrze sprawdzą się kremy peelingujące z drobinkami pumeksu lub delikatne tarki do stóp.

Masaż stóp

Aby efekt był widoczny, masaż powinien być powtarzany systematycznie. Najlepiej wykonywać go, co kilka dni, tuż przed snem. Prawidłowo wykonany zabieg nie tylko poprawi nasze zdrowie i samopoczucie, ale również pomoże pokonać bezsenność.

Kąpiel stóp

Podczas codziennych pryszniców często nie poświęcamy stopom zbyt wiele uwagi, dlatego warto raz w tygodniu przygotować dla nich kilkunastominutową kąpiel. Nalej do miski ciepłej wody i dodaj ulubione olejki. Tak przygotowana kąpiel doskonale zmiękczy martwy naskórek i będzie idealnym wstępem do peelingu.

Każdy z nas ma ulubione zabiegi na stopy i takie, które niechętnie wykonujemy. Oczywiście zawsze wymaga to odrobiny czasu i chęci. Kluczem jest obserwacja potrzeb swojej skóry i dobór odpowiednich kosmetyków. Wykonanie wszystkich zabiegów jednego dnia może zająć nam długie godziny, na co nie zawsze możemy sobie pozwolić. Z tego względu lepiej podzielić pielęgnację na kilka dni i zawsze cieszyć się idealnym wyglądem stóp.