Jak dbać o łydki?
Zadbane, zgrabne kobiece łydki z pewnością przyciągają uwagę. Jak prawidłowo o nie dbać by były piękne, ale nie zbyt masywne? Istnieją sprawdzone sposoby, które warto wprowadzić do swojego życia. Dziś pomagamy ci je poznać. To może być łatwiejsze, niż się wydaje.
Jak wysmuklić łydki?
Wiele kobiet narzeka na zbyt masywne łydki. Z pewnością można poprawić ich wygląd, stosując się do poniższych porad.
- Dbaj o kondycję fizyczną. Zacznij uprawiać jakiś sport, który będzie angażował tę część ciała. Świetnie sprawdzi się na przykład taniec, trening siłowy, bieganie.
- Obserwuj swoje ciało. Zbyt intensywne treningi mogą doprowadzić do przesadnej rozbudowy mięśni, co skutkuje powiększeniem łydek. Nie oznacza to, że powinnaś unikać treningu na siłowni. Umięśnione łydki wyglądają bardzo atrakcyjnie.
- Regularnie wykonuj peeling nóg. Złuszczając naskórek, sprawiasz, że skóra staje się jędrna i lepiej przyjmuje kosmetyki.
- Nawilżaj po kąpieli swoje nogi za pomocą balsamu z witaminą A i E.
- Codziennie przed kilka minut masuj swoje łydki. W tym celu użyj ulubionego olejku lub oliwki. Masaż powinien być zawsze wykonywany w kierunku serca. Możesz to zrobić za pomocą rąk albo specjalnego masażera.
- Kiedy tylko to możliwe unikaj butów na wysokim obcasie.
- Po każdym treningu pamiętaj o rozciąganiu. Nie tylko pomoże na nadmiernie napięte i obolałe łydki, ale też znacznie je wyszczupli.
- Stosuj dobrze zbilansowaną dietę. Wybieraj jak najmniej przetworzone produkty, owoce i warzywa. Pij 2 litry wody dziennie.
- Wybieraj kremy ujędrniające, antycellulitowe. Stosuj je codziennie przed snem.
- Raz w tygodniu wybierz się na saunę. Pozbędziesz się w ten sposób toksyn i poprawisz elastyczność swojej skóry.
Wpływ genetyki na wygląd łydek
Wiele osób oceniając swoją sylwetkę, porównuje się z innymi. Warto pamiętać, że to jak wyglądamy, w dużej mierze zależy nie tylko od nawyków, ale też genetyki. Jeśli mama i babcia miały szerokie łydki jest duże prawdopodobieństwo, że mamy takie skłonności. Musimy porównywać się ze sobą, a nie innymi. Lenistwa nie możemy usprawiedliwiać genetyką. Dobre zwyczaje żywieniowe i aktywność fizyczna zawsze się opłacają.