Domowy peeling enzymatyczny do stóp – jak go zrobić samodzielnie?
Pielęgnacja stóp nie musi być czasochłonna i kosztowna. Domowy peeling do stóp można zrobić samodzielnie stosując naturalne preparaty. Poza peelingami gruboziarnistymi możemy skorzystać z dobroczynnych właściwości roślin zawierających naturalne enzymy złuszczające martwy naskórek. Zobacz, jak szybko zrobić skuteczny peeling do pielęgnacji suchych stóp!
Peeling enzymatyczny stóp – najważniejsze zalety
Peeling opierający się na właściwościach zmiękczających wielu roślin niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia stóp. Rośliny zawierające związki o działaniu zmiękczającym i złuszczającym naskórek działają intensywnie, ale znacznie łagodniej niż peelingi z wykorzystaniem ziaren, czy peelingi mechaniczne.
Decydując się na peeling enzymatyczny gwarantujemy swoim stopom korzyści takie jak:
- rozluźnienie przestrzeni między suchymi komórkami naskórka,
- zmiękczenie wszelkich odcisków i zrogowaceń,
- stopniowe złuszczanie martwej warstwy,
- brak podrażnień po peelingu stóp,
- oczyszczenie skóry,
- poprawa kolorytu,
- eliminacja nadmiernego pocenia,
- naturalne i szybkie efekty,
- gładkie stopy bez nierówności i zgrubień.
Jakie rośliny i produkty zawierają enzymy złuszczające?
Natura zagwarantowała nam pełnię korzyści zdrowotnych praktycznie w każdym produkcie pochodzenia naturalnego. Rośliny potrafią zdziałać cuda, a przy odpowiednim zastosowaniu sprawdzają się doskonale w zależności od danego problemu. W przypadku nadmiernie suchych i szorstkich stóp warto skorzystać z roślin, które zawierają enzymy o działaniu zmiękczającym naskórek.
Jeśli chcesz zrobić domowy peeling enzymatyczny do stóp, skorzystaj z produktów takich jak:
- Papaja – owoc papai jest naturalnym źródłem antyoksydantów, witaminy C oraz witaminy E. Wystarczy połączyć rozdrobniony miąższ wydrążony z owocu z łyżką mąki owsianej, by uzyskać idealny preparat do pielęgnacji stóp. Taką maseczkę pozostawiamy na czystych stopach przez ok. 15-20 minut, po czym spłukujemy.
- Ananas – peeling do stóp z ananasa zawiera enzym o nazwie bromelaina. Maseczka ananasowa sprawdza się zarówno do stóp, jak i do twarzy. Intensywne działanie enzymów skutecznie zmiękcza nawet drobne blizny, nie wspominając o zrogowaceniach na stopach. Jednak w przypadku otwartych podrażnień taki peeling może nieco szczypać.
- Pomidor – kwas cytrynowy zawarty w pomidorach działa zmiękczająco. Co więcej, peeling enzymatyczny z pomidora polecany jest do skóry tłustej, dlatego sprawdza się także przy nadmiernej potliwości stóp.